AKSIYADORLARNING YILLIK UMUMIY YIG‘ILISHINI O‘TKAZISH
ATB “Universal bank” aksiyadorlarining navbatdagi umumiy yig‘ilishi 2026-yil 16-iyun kuni soat 11:00 da Farg‘ona viloyati, Qo‘qon shahri, Shoxruxobod ko‘chasida joylashgan bank binosida o‘tkazilishini ma’lum qiladi.
Umumiy yig‘ilish kun tartibi:
1.Aksiyadorlarning umumiy yig‘ilishi reglamentini tasdiqlash.
2.Bank Kuzatuv kengashining 2025-yil yakunlari bo‘yicha hisoboti.
3.Bank Boshqaruvining 2025-yil yakuni bo‘yicha hisoboti.
4.Bankning 2025-yil yakuni bo‘yicha yillik hisobotini, buxgalteriya balansini, foyda va zararlari to‘g‘risidagi hisobotini tasdiqlash.
5.Bank tashqi auditorining 2025-yil yakuni bo‘yicha xulosasini tasdiqlash.
6.Bankning minoritar aksiyadorlari qo‘mitasi hisoboti.
7.Bankning 2025-yil yakuni bo‘yicha sof foydasini tasdiqlash va taqsimlash.
8.Bankning 2025-yil yakuni bo‘yicha foydasidan dividendlar to‘lash.
9.Bank Kuzatuv kengashi tarkibini saylash.
10.Bank Kuzatuv kengashining mustaqil a’zosini saylash.
11.Bank Kuzatuv kengashi a’zolariga to‘lanadigan haq miqdorini belgilash.
12.Bank tomonidan homiylik yoki beg‘araz yordam ko‘rsatish shartlarini belgilash hamda ushbu masalalar yuzasidan qaror qabul qilish huquqini bank Kuzatuv kengashiga berish.
13.Bank Kuzatuv kengashi a’zolarining xizmat safarlari bilan bog‘liq xarajatlarini qoplash.
14.Bankning umidsiz aktivlarini hisobdan chiqarish.
15.Majburiy auditorlik tekshiruvini o‘tkazish uchun auditorlik tashkilotini belgilash, ushbu tashkilotning xizmatlariga to‘lanadigan eng ko‘p haq miqdori va u bilan shartnoma tuzish.
16.Bankning minoritar aksiyadorlari qo‘mitasi a’zolarini saylash.
17.Bank Ustaviga o‘zgartirishlar va qo‘shimchalar kiritish.
18.Bankning tashkiliy tuzilmasini tasdiqlash..
Aksiyadorlarning navbatdagi umumiy yig‘ilishio‘tkazilishi haqida xabar qilish uchun bank aksiyadorlari reyestrini shakllantirish sanasi: 2026yil 21-may.
Aksiyadorlarning navbatdagi umumiy yig‘ilishida qatnashish huquqiga ega bo‘lgan bank aksiyadorlari reyestrini shakllantirish sanasi: 2026-yil 10-iyun.
Aksiyadorlarning navbatdagi umumiy yig‘ilishiga doir materiallar bilan quyidagi manzilda tanishib chiqish mumkin: Farg‘ona viloyati, Qo‘qon shahri, Shoxruxobod ko‘chasi.
Yig‘ilishda qatnashuvchi aksiyadorlarni ro‘yxatga olishning boshlan ish vaqti: 2026-yil 16-iyun, soat 10:00.
Aksiyadorlardan yig‘ilishga shaxsni tasdiqlovchi hujjat bilan, aksiyadorlar vakillaridan esa qonunchilikda belgilangan tartibda rasmiylashtirilgan ishonchnoma bilan kelishlari so‘raladi.

ПРОВЕДЕНИЕ ГОДОВОГО ОБЩЕГО СОБРАНИЯ АКЦИОНЕРОВ
АКБ "Universal bank" сообщает, что очередное общее собрание акционеров банка состоится 16 июня 2026 года в 11:00 в здании банка, расположенном по адресу: Ферганская область, город Коканд, улица Шохрухобод.
Повестка дня общего собрания:
1. Утверждение регламента общего собрания акционеров.
2. Отчет Наблюдательного совета банка по итогам 2025 года.
3. Отчет Правления банка по итогам 2025 года.
4. Утверждение годового отчета, бухгалтерского баланса, отчета о прибылях и убытках Банка по итогам 2025 года.
5. Утверждение заключения внешнего аудитора банка по итогам 2025 года.
6. Отчет комитета миноритарных акционеров Банка.
7. Утверждение и распределение чистой прибыли Банка по итогам 2025 года.
8. Выплата дивидендов из прибыли Банка по итогам 2025 года.
9. Избрание состава Наблюдательного совета банка.
10. Избрание независимого члена Наблюдательного совета банка.
11. Определение размера вознаграждения, выплачиваемого членам Наблюдательного совета банка.
12. Определение условий оказания Банком спонсорской или благотворительной помощи и предоставление Наблюдательному совету банка права принимать решения по данным вопросам.
13. Возмещение расходов, связанных со служебными командировками членов Наблюдательного совета банка.
14. Списание безнадежных активов Банка.
15. Определение аудиторской организации для проведения обязательного аудита, установление предельного размера оплаты ее услуг и заключение с ней договора.
16. Избрание членов комитета миноритарных акционеров Банка.
17. Внесение изменений и дополнений в Устав Банка.
18. Утверждение организационной структуры Банка.
Дата формирования реестра акционеров банка для оповещения о проведении очередного общего собрания акционеров: 21 мая 2026 года.
Дата формирования реестра акционеров банка, имеющих право на участие в очередном общем собрании акционеров: 10 июня 2026 года.
С материалами к очередному общему собранию акционеров можно ознакомиться по следующему адресу: Ферганская область, г. Коканд, ул. Шохрухобод.
Начало регистрации акционеров-участников собрания: 16 июня 2026 года, 10:00.
Просим акционеров прибыть на собрание с документом, удостоверяющим личность, а представителей акционеров – с доверенностью, оформленной в установленном законодательством порядке.