“Universalbank” ATB “Ahbor-Reyting” agentligi tomonidan “uzA+” kredit reytingi va “Barqaror” prognoziga sazovor bo‘ldi
“Ahbor-Reyting” MChJ reyting agentligi “Universalbank” Aksiyadorlik Tijorat Bankiga 2024 yil yakunlari bo‘yicha reyting natijalariga ko‘ra milliy shkala bo‘yicha “uzA+” darajasida kredit reytingi va “Barqaror” prognozini berdi.
Ushbu qaror bankning yuqori kredit qobiliyatini, barqaror moliyaviy holatini hamda mijozlar va hamkorlar oldidagi majburiyatlarini o‘z vaqtida bajara olish qobiliyatini aks ettiradi.

АКБ "Universalbank" получил кредитный рейтинг "uzA+" с прогнозом "Стабильный" от агентства "Ahbor-Reyting"
Рейтинговое агентство ООО “Ahbor-Reyting” присваивает кредитный рейтинг Акционерному Коммерческому Банку «Универсал банк» и повышает национальную шкалу до уровня “uzА+” c прогнозом “Стабильный” по результатам рейтинга итогами 2024 года.
Это решение отражает высокую кредитоспособность банка, его устойчивое финансовое положение и способность своевременно выполнять свои обязательства перед клиентами и партнёрами.