Kredit muddati -1 oygacha imtiyozli davr bilan 60 oy muddatgacha
O‘zbekiston Respublikasi rezidenti bo‘lgan, 18 yoshga to‘lgan, o‘zini-o‘zi band qilgan jismoniy shaxs.
Naqd pul ko‘rinishida yoki qarzdorning ATB “Universalbank” da ochilgan plastik kartasiga o‘tkazish yo‘li bilan
Qarz oluvchining shaxsini tasdiqlovchi hujjat (pasport, ID-karta, yashash uchun guvohnoma va x.k);
O‘zini-o‘zi band qilganligi to‘g‘risida guvohnomadan nusxa;
Kafilning shaxsini tasdiqlovchi hujjat (pasport, ID-karta, yashash uchun guvohnoma va x.k);
Kafilning oxirgi bir yillik ish haqqi to‘g‘risida ma’lumot;
Agar garov taqdim qilinganda garov hujjatlari.
* 30 000 000 (o'ttiz million) so‘mdan oshmagan miqdorda ajratiladigan kreditlar uchun – kredit miqdorining 125% dan kam bo‘lmagan miqdorda, bank talablariga muvofiq keladigan uchinchi shaxs kafilligi/sug‘urta polisi;
* 300 000 000 (uch yuz million) so‘mgacha bo‘lgan miqdorda ajratiladigan kreditlar uchun – kredit miqdorining 125%dan kam bo‘lmagan miqdorda, bank talablariga muvofiq keladigan likvidli mol-mulk garovi.
Kredit va hisoblangan foizlarni to‘lash kredit shartnomasida belgilangan tartibda va shartlarda annuitet va differensial to‘lov usulida amalga oshiriladi.
* Ijobiy kredit tarixiga ega bo‘lishi;
* Qarz oluvchining o‘rtacha oylik sof daromadining 50%i mikrokredit bo‘yicha eng yuqori oylik to‘lov hamda mavjud kreditlar/qarzlar bo‘yicha o‘rtacha oylik to‘lov miqdorini qoplash uchun yetarli bo‘lishi lozim.

Цель кредита - Для начала или расширения предпринимательской деятельности
Физическое лицо, достигшее 18-летнего возраста, являющееся резидентом Республики Узбекистан и имеющее статус самозанятого.
Наличными деньгами или путем перечисления на пластиковую карту заемщика, открытую в АКБ "Универсал банк"
Документ, удостоверяющий личность заемщика (паспорт, ID-карта, вид на жительство и т.д.);
Копия свидетельства о самозанятости;
Документ, удостоверяющий личность поручителя (паспорт, ID-карта, вид на жительство и т.д.);
Справка о заработной плате поручителя за последний год;
Документы на залог при его предоставлении.
* Для кредитов, выдаваемых в размере, не превышающем 30 000 000 (тридцать миллионов) сумов - поручительство третьего лица/страховой полис или другое ликвидное обеспечение, соответствующее требованиям банка, в размере не менее 125% от суммы кредита;
* Для кредитов, выдаваемых в размере до 300 000 000 (трехсот миллионов) сумов - залог ликвидного имущества, соответствующего требованиям банка, в размере не менее 125% от суммы кредита.
Погашение кредита и начисленных процентов производится аннуитетным или дифференцированным способом в порядке и на условиях, установленных кредитным договором.
* Наличие положительной кредитной истории;
* 50% среднемесячного чистого дохода заемщика должно быть достаточным для покрытия максимального ежемесячного платежа по микрокредиту и среднемесячного платежа по имеющимся кредитам/займам.
* В жилом помещении, принимаемом в качестве залогового обеспечения, не должно быть зарегистрированных лиц