Foiz stavkasi - Yillik 24%
O‘zbekiston Respublikasi rezidenti bo‘lgan, 21 yoshga to‘lgan, 60 yoshdan oshmagan, shuningdek ish haqi ko‘rinishidagi oylik rasmiy daromadiga ega bo‘lgan jismoniy shaxslar yoki o‘zini o‘zi band qilgan jismoniy shaxslar.
Uyning oldi-sotdi shartnomasiga asosan turar-joyning dastlabki egasining "Universal bank" da ochilgan omonat hisob raqamiga pul o‘tkazish yo‘li orqali;
- Qarz oluvchining shaxsini tasdiqlovchi hujjat (pasport, ID-karta, yashash uchun guvohnoma va x.k);
- Uyning oldi-sotdi shartnomasi;
-  Mulkning qiymati haqidagi mustaqil baholash hisoboti;
Kredit hisobiga sotib olinayotgan turar-joy ta’minot sifatida kredit miqdorining 125% dan kam bo‘lmagan qiymatda qabul qilinadi;
*   Kredit olishni istagan qarz oluvchi rasmiy daromadga ega bo‘lsa, kreditni olish uchun ariza berganida, oxirgi ish joyida kamida 6 (olti) oy davomida uzluksiz ishlagan bo‘lishi;
*  Qarz oluvchining o‘rtacha oylik sof daromadining 70%i kredit bo‘yicha eng yuqori oylik to‘lov hamda mavjud kreditlar/qarzlar bo‘yicha o‘rtacha oylik to‘lov miqdorini qoplash uchun etarli bo‘lishi;
* Kredit olishni istagan qarz oluvchi o‘zini o‘zi band qilgan bo‘lsa, o‘zini o‘zi band qilganlik guvohnomasini taqdim etishi;
* Ijobiy kredit tarixiga ega bo‘lishi;
* Garov rasmiylashtirilayotgan paytda turar joyda doimiy ro‘yxatdan o‘tgan fuqarolar mavjud bo‘lmasligi;

Срок кредита - до 120 месяцев без льготного периода
Физические лица, имеющие ежемесячный официальный доход в виде заработной платы или самозанятые физические лица, являющиеся резидентами Республики Узбекистан, достигшие 21 года, не старше 60 лет.
Путем перечисления денежных средств на депозитный счет первоначального владельца жилого помещения, открытый в "Универсал банке," на основании договора купли-продажи жилья
- Договор купли-продажи жилья;
- Отчет независимой оценки стоимости имущества;
Жилье, приобретаемое за счет кредита, принимается в качестве обеспечения по стоимости не менее 125% от суммы кредита;
Выплата кредита и начисленных процентов производится аннуитетным способом в порядке и на условиях, установленных кредитным договором.
* Если заемщик, желающий получить кредит, имеет официальный доход, он должен непрерывно работать на последнем месте работы не менее 6 (шести) месяцев на момент подачи заявки на получение кредита;
* 70% среднемесячного чистого дохода заемщика должно быть достаточным для покрытия максимального ежемесячного платежа по кредиту и среднемесячного платежа по существующим кредитам/займам;
* Если заемщик, желающий получить кредит, является самозанятым, он должен предоставить свидетельство о самозанятости;