Kredit maqsadi – yakka tartibdagi uy-joy yoki ko‘p kvartirali uy-joydagi xonadonni ta’mirlash uchun.
Bunda kredit mablag‘lari turar joy binolarining energiya xarajatlarini kamaytirish maqsadida, shu jumladan, quyosh panellari, geliokollektorlar va issiqlik nasoslarini (havo, suv va geotermal) o‘rnatish, devor va tomni izolyatsiya qilish, deraza va eshiklarning issiqlik yo‘qotishlari va o‘tkazuvchanligini kamaytiruvchi turlarini o‘rnatish hamda qozon va havo sovitish-isitish (konditsioner) tizimlarini energiya tejamkor turlariga almashtirish yoki yangidan o‘rnatish uchun ajratiladi.
Kredit miqdori – 300 000 000 (uch yuz million) so‘mgacha.
Kredit muddati – 60 oygacha.
Foiz stavkasi – yillik 24%.
Kredit valyutasi – O‘zbekiston Respublikasi milliy valyutasi – so‘m.
Boshlang‘ich to‘lov – talab etilmaydi.
O‘zbekiston Respublikasi rezidenti bo‘lgan, 21 yoshga to‘lgan, 60 yoshdan oshmagan, shuningdek ish haqi ko‘rinishidagi oylik rasmiy yoki boshqa tasdiqlangan daromadga ega bo‘lgan jismoniy shaxslar.
Kredit kimlarga ajratiladi:
Kredit hisobiga ta’mirlanayotgan uy-joyda doimiy ro‘yxatda turadigan va ushbu uyning egasi bo‘lgan jismoniy shaxslarga yoki uy egasining yaqin qarindoshi (ota-ona, aka-uka, opa-singil, turmush o‘rtog‘i, farzandlari, kelini, kuyovi) bo‘lgan va ushbu uy-joyda doimiy ro‘yxatda turadigan boshqa jismoniy shaxslarga ajratiladi.
Ta’minotchining bank hisobvarag‘iga o‘tkazish yo‘li orqali ajratiladi.
• Qarz oluvchi va birgalikda qarz oluvchining pasporti yoki ID-kartasi;
• oxirgi 12 oydagi daromadlari va mehnat faoliyatini tasdiqlovchi hujjatlar (zarur hollarda);
• ta’mirlanayotgan uy-joyning kadastri va egalik (mulk) huquqini tasdiqlovchi hujjatlar;
• ta’mirlash ishlari rejasi va tasdiqlangan smetasi (tegishli ruxsat beruvchi organ tomonidan taqdim etilgan litsenziyaga ega bo‘lgan smeta tuzuvchi tashkilot smetasi);
• pudrat tashkiloti bilan ta’mirlash ishlarini bajarish bo‘yicha qurilish materiallari va/yoki green.uzmrc.uz veb-saytida ko‘rsatilgan tovar mahsulotlarini ishlab chiqaruvchi yoki savdo do‘koni bilan tuzilgan shartnomalar (zarur hollarda);
• ko‘chmas mulkning bozor qiymatini baholash to‘g‘risidagi hisobot.
Ta’mirlanayotgan uy-joy kredit ta’minoti sifatida qabul qilinadi yoki bank talablariga mos keluvchi likvidli mol-mulk garovi ham kredit ta’minoti sifatida taqdim etilishi mumkin.
Kredit ta’minotiga olingan turar-joy (mol-mulk) kredit miqdorining 125% dan kam bo‘lmagan qiymatda ta’minot sifatida qabul qilinadi;
Bankka aloqador bo‘lgan shaxslarga ajratiladigan kreditlar bo‘yicha 130% qiymatida garov qabul qilinadi.
• Kredit olishni istagan qarz oluvchi rasmiy daromadga ega bo‘lsa, kreditni olish uchun ariza berganida, oxirgi ish joyida kamida 6 (olti) oy davomida uzluksiz ishlagan bo‘lishi;
• Qarz oluvchining o‘rtacha oylik sof daromadining 50%i kredit bo‘yicha eng yuqori oylik to‘lov hamda mavjud kreditlar/qarzlar bo‘yicha o‘rtacha oylik to‘lov miqdorini qoplash uchun yetarli bo‘lishi;

Цель кредита – ремонт индивидуального жилого дома или квартиры в многоквартирном жилом доме.
При этом кредитные средства предоставляются в целях снижения энергозатрат жилых помещений, в том числе на установку солнечных панелей, гелиоколлекторов и тепловых насосов (воздушных, водяных и геотермальных), утепление стен и крыши, установку окон и дверей, снижающих теплопотери и теплопроводность, а также замену или установку энергоэффективных котлов и систем охлаждения и отопления воздуха (кондиционеров).
Сумма кредита – до 300 000 000 (трехсот миллионов) сумов.
Срок кредита – до 60 месяцев.
Процентная ставка – 24% годовых.
Процентная ставка по кредиту может быть изменена решением Правления.
Валюта кредита – национальная валюта Республики Узбекистан – сум.
Первоначальный взнос – не требуется.
Физические лица, являющиеся резидентами Республики Узбекистан, достигшие 21 года, не старше 60 лет, имеющие ежемесячный официальный доход в виде заработной платы или другой подтвержденный доход.
Кому предоставляется кредит:
Кредит предоставляется физическим лицам, которые имеют постоянную регистрацию в жилом помещении, ремонтируемом за счет кредита, и являются его собственниками, либо другим физическим лицам, являющимся близкими родственниками собственника жилого помещения (родители, братья, сестры, супруг(а), дети, невестка, зять) и имеющим постоянную регистрацию в данном жилом помещении.
Путем перечисления денежных средств на банковский счет поставщика.
- Паспорт или ID-карта заемщика и созаемщика;
- документы, подтверждающие доходы и трудовую деятельность за последние 12 месяцев (при необходимости);
- кадастровые документы и документы, подтверждающие право собственности на ремонтируемое жилое помещение;
- план ремонтных работ и утвержденная смета (смета организации, имеющей соответствующую лицензию и предоставленная уполномоченным разрешительным органом);
- договор с подрядной организацией на выполнение ремонтных работ и/или договор с производителем строительных материалов или торговым магазином, реализующим товары, указанные на веб-сайте green.uzmrc.uz (при необходимости);
- отчет об оценке рыночной стоимости недвижимого имущества.
Ремонтируемое жилое помещение принимается в качестве обеспечения по кредиту. Также в качестве обеспечения может быть предоставлен залог ликвидного имущества, соответствующего требованиям банка.
Жилое помещение (имущество), принятое в качестве обеспечения, принимается по стоимости не менее 125% от суммы кредита;
По кредитам, выдаваемым лицам, связанным с банком, принимается залог в размере 130% от суммы кредита.
Выплата кредита и начисленных процентов производится аннуитетным способом в порядке и на условиях, установленных кредитным договором.
- Если заемщик, желающий получить кредит, имеет официальный доход, он должен непрерывно работать на последнем месте работы не менее 6 (шести) месяцев на момент подачи заявки на получение кредита;
- 50% среднемесячного чистого дохода заемщика должно быть достаточно для покрытия максимального ежемесячного платежа по кредиту и среднемесячного платежа по существующим кредитам/займам;